O EREKCI

Jak si udržet erekci a předcházet jejím poruchám

Udržení erekce je důležitou sounáležitostí sexuálního života. Jakmile se začnou objevovat první potíže dlouhodobějšího charakteru, bývá většinou už pozdě a z největší pravděpodobností jde jen o projev jiné, doposud skryté zdravotní vady. Erektilní dysfunkce má velké množství příčin, nejlepší prevencí je jim předcházet a tím si svou erekci uchovat až do pozdějšího věku. Jakékoliv problémy s penisem jsou projevem jiné zdravotní komplikace, která nepozorované probíhá na druhé koleji. Dokonce se může jednat i o poruchy vašeho sebevědomí, problematiku ve vztahu s partnerem nebo dlouhodobý stres permanentního rázu.

Hlavní příčiny erektilní dysfunkce

Hlavních příčin erektilní dysfunkce existuje hned několik, takže nelze s přesností určit, jaký problém se týká právě vašeho zdravotního stavu. Pojďme se však podívat na ty nejzávažnější a rovněž nejčastější, s kterými chodí pacienti ke svému lékaři.

Nechráněný pohlavní styk - nechráněný sex s nahodilými partnery je ze všeobecného hlediska nebezpečnou aktivitou přinášející nesmírné rizika přenosu pohlavních chorob. Dokonce i pohlavní infekce stojí za ztrátou schopnosti udržení a setrvání v erektilním stavu.
Léky a kouření - kontraindikace některých léků je všeobecné známá. V případě, že máte nové léky a způsobují vám poruchu erekce, ihned se obraťte na svého doktora. Stejným dílem přispívá i pravidelné kouření. To navíc zdvojnásobuje vznik erekce, a to už v celkem nízkém věku.
Diabetes cukrovka - onemocnění cukrovkou přispívá ke snížení funkce erekce. Právě omezený průtok krve, kornatění tepen a ateroskleróza stojí za erektilní dysfunkcí. Porucha erekce je tedy jasným varovným signálem, který vám napovídá, že není něco v pořádku.
Stres - dlouhodobě potlačovaný stres masivnějšího rázu vede k poruchám erekce rovněž. Snažte se stres odstranit meditací, změnou zaměstnání, návštěvou lékaře.

Příznaky poruchy erekce

Pokud vás překvapí ojedinělá porucha erekce, nemá cenu se nikterak strachovat. Návštěva by měla proběhnout pouze za předpokladu, že uvidíte krev při močení nebo v ejakulátu. Nepodceňujte ani vyrážku v oblasti genitálií.Zaměřte se i na bolestivé zakřivení nebo na problematiku s bolestivým ohrnutím předkožky. Dalšími příznaky jsou výtok z penisu nebo pálení při močení.

Co pro svůj penis udělat?

Staňte se sexuálně zodpovědnou osobou a nepodnikejte žádné nerozvážné kroky v nechráněném pohlavním styku s neprověřeným partnerem. Nezapomínejte na pravidelnou fyzickou aktivitu. Už jen střední zátěž snižuje erektilní dysfunkci až o polovinu. Omezte nebo úplně přestaňte kouřit a nebojte se o problémech s vaším penisem otevřeně hovořit s lékařem. Rovněž se nabízí možnost nápravy a podpory správné funkce skrze kvalitní doplněk Clerex® 475mg.

Jak předcházet erekci a odhalit její příčinu

Erektilní dysfunkce je stav těla, kdy organismus nedokáže vinou jedné z mnoha příčin udržet penis ve ztopořeném stavu. Bez tohoto aspektu je tak znemožněn pohlavní styk, a tím se člověk může dostat do nepříjemné stresové situace, která celou problematiku o to více prohloubí. Bez pomoci se tak pacient dostává do začarovaného kruhu a při tom existuje hned několik zajímavých a velmi efektivních způsobů, jak s poruchou erekce bojovat. Hodně lidí se k této problematice staví příliš negativně a z důvodu studu svou návštěvu u lékaře neustále oddalují, při tom porucha erekce je již varovným signálem mnohem zrádnější zdravotní komplikace.

Co se skrývá za erektilní dysfunkcí

Erektilní dysfunkce postihuje zejména lidi v pokročilejším a ve středním věku. To však neznamená, že by se tento problém vyhýbal i dvacetiletým mužům. Nemoc si nevybírá a vše je výsledkem životního stylu, dědičných předpokladů a nemocí, které vás v průběhu života potkají. Mějte v patrnosti, že porucha erekce není komplikací nahodilou, ale v ústraní vaše tělo svazuje naprosto odlišný zdravotní problém, porucha erekce je tedy jen vyústěním dlouhodobých potíží.

Dlouhodobý stres - stres je zabijákem číslo jedna, dokáže lidský organismus naprosto ovládnout a pak z důsledku jeho setrvávání i trvale poškodit. Jedním z příznaků dlouhodobého stresu je i porucha erekce a neschopnosti prožití kvalitního sexuálního aktu.

Špatná životospráva - nezdravé stravování je v otázce erektilní dysfunkce velmi důležité. V tomto ohledu nesmíme nic podceňovat, pokud ve svém jídelníčku nemáte dostatek zeleniny a ovoce v syrovém tepelně neupraveném stavu, jen těžko můžeme očekávat, že tělo bude správně fungovat.

Léky a onemocnění - svou roli sehrávají i určité typy léků. V případě, že vám byl předepsán lék k dlouhodobému používání a objevily se problémy s erekcí, určitě se na tuto záležitost přeptejte svého lékaře. Porucha erekce souvisí i s onemocněním cukrovky nebo kardiovaskulárním systémem, proto by se tato problematika neměla podceňovat.

Kouření - je dokázáno, že kouření je odpovědné za dvojnásobný nárůst rizika poruchy erekce. V této otázce je nutné s kouřením přestat a udělat tak něco pro své zdraví.

Co mohu udělat a jak si pomoc

Pokud je erektilní dysfunkce dlouhodobá a trápí vás více jak několik měsíců, určitě vyhledejte lékaře. V případě, že jde o ojedinělé příznaky, pokuste se upravit jídelníček a popřemýšlet o kvalitě svého spánku. Musí být dostatečně dlouhý a plnohodnotný. Určitě zvyšte fyzickou zátěž, přestaňte kouřit a pokuste se i omezit konzumaci vyššího množství alkoholu. Další možnost, jak předejít nebo snížit dopady poruchy erekce na osobní život se skrývá ve vyzkoušení mimořádně kvalitního doplňku Clerex® 475mg. Nebojte se o těchto problémech mluvit otevřeně a nalezněte pro sebe to nejvhodnější řešení.